ISBN Başvurusu ve Çeşitli Bilgiler

Bir ISBN’nin kaç hanesi vardır?

ISBN, kitapları, e-kitapları ve sesli kitapları benzersiz şekilde tanımlayan 10 haneli bir sayıdır. ISBN, bir kitabın sahibini veya yayıncısını ve ayrıca eserin başlığını belirlemek için kullanılır.

ISBN’de ne tür veriler bulunur?

Uluslararası Standart Kitap Numarası veya ISBN, kitaplar için benzersiz bir tanımlayıcıdır. ISBN 13 hanelidir ve 2 bölümden oluşur: yayıncı tanımlayıcısı ve kitap tanımlayıcısı.

ISBN’nin ilk bölümü, Uluslararası ISBN Ajansı adlı uluslararası bir ajans tarafından atanan yayıncı ön eki olarak adlandırılır. Numaranın ikinci kısmı, o kitabın belirli bir baskısını tanımlar.

ISBN almanın faydaları nelerdir?

ISBN, bir kitabın yayıncısını ve basımını tanımlayan benzersiz bir tanımlayıcıdır. Kütüphanelerdeki, perakendecilerin raflarındaki ve kitapların satıldığı diğer yerlerdeki kitapları tanımlamak için kullanılır.

ISBN almanın faydaları şunlardır:

  1.  Bir ISBN, pazarlama amacıyla kullanılabilir
  2.  Satışları artırmaya yardımcı olabilir
  3.  Kitap, kütüphane kataloglarında daha görünür hale gelir.
  4.  Envanter takibi için kullanılabilir

Bir ISBN’ye sahip olmanın faydaları nelerdir?

Bir ISBN’ye sahip olmak, işinizi korumanın en iyi yoludur. Çalışmanızı tanımlamak ve başkalarının onu çalmasını önlemek için kullanılabilir.

Uluslararası Standart Kitap Numarası veya ISBN, kitaplar ve diğer basılı yayınlar için benzersiz bir tanımlayıcıdır. Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından 1970 yılında tanıtıldı ve dünya çapında kitapların standart tanımlayıcısı haline geldi.

Bir ISBN’ye sahip olmanın faydaları, çalışmanızı tanımlayabilmesi, başkalarının eserden intihal yapmasını önleyebilmesi ve ayrıca birisi çalışmanızı kopyalarsa orijinal yazar olarak anılmanızı sağlamasıdır.

Bir ISBN’nin faydaları nelerdir?

Uluslararası Standart Kitap Numarası veya ISBN, kitapları ve diğer basılı materyalleri tanımlamak için kullanılan benzersiz bir tanımlayıcıdır. ISBN, bir kitap yayınlamak için gereklidir ve ayrıca kitabın bir nüshasını diğerinden ayırt etmek için de kullanılabilir.

Bir ISBN’ye başvurmak için bir başvuru formu doldurmanız ve bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *